Prezentacija “Književne smotre” u Austrijskom kulturnom forumu

U Austrijskom je kulturnom forumu 5. prosinca 2018. održana promocija posebnog izdanja časopisa “Književna smotra” pod naslovom 100 godina Republike Austrije. Postimperijalno naslijeđe u austrijskoj književnosti na kojoj su sudjelovali prof. dr. sc. Dalibor Blažina, glavni urednik časopisa “Književne smotre”, prof. dr. sc. Marijan Bobinac, voditelj projekta “Postimperijalni narativi u srednjoeuropskim književnostima moderne” i suurednik posebnog izdanja “Književne smotre” i dr. sc. Jelena Spreicer, također suurednica i suradnica na projektu. Prezentaciju je započeo prof. Blažina predstavivši časopis “Književna smotra”, prvi hrvatski časopis orijentiran na svjetsku književnost koji je osnovan na Filozofskom fakultetu u Zagrebu 1969. godine te od tada neprestano objavljuje znanstvene i stručne radove s područja znanosti o književnosti. Zatim je prof. Bobinac ukratko predstavio projekt “Postimperijalni narativi u srednjoeuropskim književnostima moderne”, zahvalio Austrijskom kulturnom forumu u Zagrebu na financijskoj podršci ovoj publikaciji te prepustio riječ Jeleni Spreicer koja je publici ukratko predstavila tematske cjeline časopisa i pojedine članke, a gosti su na kraju izlaganja odgovarali i na pitanja iz publike. Promociji su nazočili i studenti Odsjeka za germanistiku Filozofskog fakulteta u Zagrebu.